top of page
Małgorzata_Wójcik.jpeg

Małgorzata Wójcik

psycholożka | praktyczka Dialogu Motywującego

O mnie

Jestem psycholożką, z wyróżnieniem ukończyłam studia psychologiczne na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. W takcie studiów realizowałam ścieżkę kliniczną i zdrowia. W swojej pracy opieram się na Dialogu Motywującym, którego jestem certyfikowaną Praktyczką (nr 244 Polskiego Towarzystwa Dialogu Motywującego). Wspieram moich klientów w procesie zmiany oraz budowaniu wewnętrznej motywacji, kierując się akceptacją, otwartością i głębokim poszanowaniem ich wartości.

Swoją wiedzę i zainteresowania poszerzam również w zakresie integracji doświadczeń psychodelicznych. Część mojej edukacji odbyłam na Uniwersytecie w Maastricht, jednym z wiodących ośrodków badań nad psychodelikami. Jako wolontariuszka oraz party-workerka w projekcie "Czyste Bity", działam zgodnie z ideą redukcji szkód.

Badawczo zajmuję się tematami związanymi z relacjami romantycznymi, seksualnością oraz stygmatyzacją zaburzeń psychicznych, szczególnie zaburzenia afektywnego dwubiegunowego. Uczestniczyłam w ogólnopolskich konferencjach naukowych, jestem autorką oraz współautorką publikacji, w tym rozdziałów w Encyclopedia of Sexual Psychology and Behavior wydawnictwa Springer. Moje artykuły można znaleźć tutaj.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam na oddziałach psychiatrycznych Szpitala Klinicznego im. dr. J. Babińskiego, Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz na Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic i Zaburzeń Behawioralnych.

Prywatnie fanka muzyki techno i psytrance - stawiam pierwsze kroki w produkcji muzycznej, a także kocia mama i dumna posiadaczka małej miejskiej dżungli.

Certyfikaty

Usługi

Najczęściej zadawane pytania

Z jakimi tematami można się do Pani zwrócić?

Zajmuję się przede wszystkim poradnictwem psychologicznym, psychoedukacją i wsparciem psychologicznym. Opiniuje również w kwestii zaburzeń osobowości, lękowych i nastroju, a także ADHD na podstawie DIVA-V. Jako praktyk dialogu motywującego wspieram w budowaniu wewnętrznej motywacji do zmiany. Działam również w obszarze integracji doświadczeń psychodelicznych i redukcji szkód. 

W gabinecie nie ma tematów tabu, nie będę Cię oceniać ze względu na twoje wartości, decyzje czy sposób w jaki żyjesz.

Jakie ma Pani wykształcenie?

Jestem psychologiem, ukończyłam jednolite studia magisterskie z psychologii na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jestem również certyfikowanym praktykiem Polskiego Towarzystwa Dialogu Motywującego. Stale poszerzam swoje kompetencje poprzez szkolenia i kursy.

Czym jest Dialog Motywujący?

Dialog Motywujący jest zarówno osobnym podejściem, jak i techniką prowadzenia rozmowy. Celem jest wzbudzenie i wzmocnienie wewnętrznej motywacji do zmiany, w oparciu o wartości osoby klienckiej. Został stworzony z myślą o osobach uzależnionych, ale obecnie ma szersze zastosowanie.

Czym jest integracja psychodeliczna?

Integracja psychodeliczna jest formą wsparcia dla osób korzystających z substancji psychodelicznych. Doświadczenia psychodeliczne mogą być trudnym doświadczeniem, którego zrozumienie lub poradzenie sobie z nim wymaga kontaktu ze specjalistą. Z integracji mogą skorzystać również osoby, które nie miały negatywnych doświadczeń, ale chcą lepiej je zrozumieć i na ich podstawie wprowadzić zmiany w swoim życiu.

Na czym polega tajemnica zawodowa?

Zawód psychologa objęty jest tajemnicą zawodową – wszystko o czym rozmawiamy jest poufne. Z tajemnicy zawodowej może zwolnić sąd, lub jeśli występuje zagrożenie życia twojego lub innych osób. 

Swoją pracę poddaje interwizji koleżeńskiej w ramach naszego zespołu i w razie potrzeby superwizji, a więc mogę konsultować moja pracę z tobą z innymi specjalistami – nie podaje wtedy informacji, po których można by Cię było rozpoznać.

Ile trwa wizyta?

Każda wizyta, niezależnie od jej celu, trwa 50 minut. W przypadku wystawiania opinii ostatnie spotkanie jest krótsze i trwa 25 minut.

Czy przyjmuje Pani osoby nie(pełno)letnie?

Nie, w tym momencie przyjmuje wyłącznie osoby pełnoletnie.

Czy przyjmuje Pani po angielsku?/Do you consult in English?

Tak, przyjmuje również po angielsku, ale nie prowadzę opiniowania/diagnostyki w języku angielskim. W przypadku wizyty w języku angielskim koszt wynosi 180 zł. 

Yes, I consult in English, however I don’t write a diagnosis or perform tests in English. The price for consultation in English is 180 zł.

Czy prowadzi Pani psychoterapię?

Zajmuję się szeroko rozumianym oddziaływaniem psychologicznym: poradnictwem, wsparciem, psychoedukacją. W tym momencie nie prowadzę psychoterapii. 

Czy pracuje Pani pod superwizją?

Swoją pracę poddaję interwizji koleżeńskiej w ramach naszego zespołu, w razie potrzeby korzystam dodatkowo z superwizji.

Czym się różni wsparcie psychologiczne od psychoterapii?

Psychoterapię może prowadzić osoba która ukończyła szkołę psychoterapii, psycholog może udzielać wsparcia psychologicznego. 

W psychoterapii szuka się przyczyn problemów i systematycznie się je rozwiązuje, zależnie od nurtu psychoterapia może trwać od kilku miesięcy do kilku lat. Wsparcie psychologiczne jest znacznie krótsze, polega na oddziaływaniach skupionych na tu i teraz – zajmujemy się aktualnymi kryzysami i problemami, edukujemy na temat emocji, problemu i możliwych jego rozwiązań, pokazujemy skuteczne techniki radzenia sobie ze stresem.

Czy wsparcie psychologiczne będzie dla mnie wystarczające?

Do odpowiedzi na to pytanie służą konsultacje ☺. Zwykle potrzebne są 2 spotkania, żeby dobrze zrozumieć z czym się aktualnie zmagasz. 

Nie każda osoba wymaga długoletniej psychoterapii, możesz znajdować się w kryzysie i potrzebować doraźnego wsparcia. Jeśli uznasz, że potrzebna ci jest terapia, lub pojawi się takie wskazanie zawsze możesz rozpocząć terapię z psychoterapeutą – osoby świadczące takie usługi są również w naszym zespole.

Ile trwa wsparcie psychologiczne?

Zależnie od twoich potrzeb – może to być jedno spotkanie, może ich być kilka, ich liczbę ustalamy wspólnie. Zwykle zalecam miedzy 5 a 10 spotkań. Każda wizyta trwa 50 min. 

bottom of page